Show BizzSport

Modelja e njohur shqiptare shikon nga afër ndeshjen Itali-Turqi, sjell pamje nga ‘Olimpico’

Françeska udhëtoi në Romë për ndeshjen e sontme.

Sonte filloi Kampionati Evropian “EURO 2020”, meqë rast edhe u zhvillua ndeshja e parë.

Në stadiumin “Olimpico” po zhvillohet ndeshja e parë mes Italisë dhe Truqisë, ku të pranishëm janë edhe një numër shumë i madh i tifozëve.

Këtë ndeshje nuk e humbi modelja e famshme shqiptare, Françeska Jaçe, e cila udhëtoi drejt Italisë për ta shikuar nga afër.

Ajo solli për ndjekësit e saj pamje përmes rrjeteve sociale, ku tregon se çfarë atmosfere po mbretëron atje.

Bukuroshja ishte veshur me kostum sportiv dhe po bënte tifo për ekipin e saj të preferuar në këtë ndeshje.

Për ndryshe, deri në këto momente kur po zhvillohet ndeshja, Italia është në epërsi ndaj Turqisë, me rezultat 2:0.

Postime të ngjajshme
Sport

Mici flet nga Tirana

Sport

Shkëndija nënshkruan kontratë profesionale me mesfushorin 17-vjeçar

Sport

Zyrtare: Trepça ’89 ndahet me futbollistin e njohur

Show Bizz

Princ Vali Corleone i ri i Maqedonisë, shpenzon 60 mijë euro në muaj pa punuar kurrë