Sport

Mitrovica fiton derbin në Ligës së Parë të femrave, ja rezultatet komplete të xhiros së parë

Këtë vikend ka startuar Liga e Parë e femrave në futboll, derisa janë regjistruar rezultate kryesisht të pritura, shkruan Gazetasheshi.com.

Kampionia në fuqi e futbollit të femrave, Mitrovica, e ka nisur mbarë edhe edicionin e ri, teksa në kuadër të xhiros së parë e ka mposhtur ekipin prizrenas A&N me rezultat 3-1.

Fitoren më të lartë e arriti Jakova, që mundi 10:2 Intelektualet.

Bazeli 2015 mundi në udhëtim lirinë 7:1, ndërsa Kosova e Prishtinës mposhti 5:1 Kijevën.

Barazimi i vetëm u shënua ndërmjet Llapit dhe Vizionit, 2:2.

Rezultatet e xhiros së parë:

Llapi – Vizioi 2:2
Kosova (P) – Kijeva 5:1
Liria – Bazeli 2015 1:7
Jakova – Intelektualet 10:2
A&N – Mitrovica 1-3

Tabela

  1. Jakova 3 pikë
  2. Bazeli 2015 3
  3. Kosova (P) 3
  4. Mitrovica 3
  5. Vizioi 1
  6. Llapi 1
  7. A&N 1
  8. Kijeva 1
  9. Liria 1
  10. Intelektualët 1

Postime të ngjajshme
Sport

Djali i Kujtim Shalës vazhdon me formën e mirë, shënon në Gjermani

Sport

Ballkani nuk di për humbje në Suharekë që 550 ditë, ja cila skuadër e mposhti e fundit

Sport

Juventus – Barcelona: Publikohen formacionet zyrtare të ndeshjes më të zjarrtë të mbrëmjes në Ligën e Kampionëve

Sport

Brugge - Lazio: Publikohen formacionet zyrtare, ky është vendimi për Vedat Muriqin