Sport

Mirlind Daku kishte menduar ta linte futbollin, a do ta blejë Ballkani atë?

Mirlind Daku ka dhënë një intervistë të fundit për Kohavisionin, përcjellë Gazeta Olle.

Daku, në atë intervistë flet për të kaluarën, teksa tregon se ishte gati ta linte futbollin.

“Kam pas mendimin të fillojë ndonjë punë, se e pata arritë kohën që të mos kërkoj para tek shpija por të filloj ta mbajë veten, kam pas momente të këqija që nuk më është dhënë mundësia dhe ka pasur raste që kam menduar ta lë futbollin, edhe pse kam pasur besim që jam shumë më i mirë se shumë nga të tjerët këtu”

“Ekipi i Ballkanit do të fillojë pas një jave ose dy kontaktet me Osijekun që ta marrin përsipër kartonin tim, e pastaj do të kem punë vetëm me Ballkanin dhe shpresojë të vazhdojë me formën e mirë dhe të kalojë në evropë”- tha ndër të tjera Daku.

Postime të ngjajshme
Sport

Ish-futbollisti i Dritës triumfon në Kupën e Lituanisë, thotë se është koha për një aventurë të re

Sport

Trajneri shqiptar harron Koronavirusin, rikthehet në stërvitje me skuadrën e tij

Sport

Rrëfimi special i shqiptarit: Si u futa në suitën e Maradonës, vinte në Tiranë për 100 mijë euro

Sport

Batatina mbështet delegimin e gjyqtarëve të rinj në Superligë