Sport

Mirlind Daku fiton “Këpucën e Artë” për vitin 2020

Mirlind Daku pritet ta fitojë çmimin “Këpuca e Artë” për vitin 2020, mëson ekskluzivisht Gazetasheshi.com.

Sulmuesi i FC Ballkanit e fitoi këtë çmim falë 21 golave realizuar në stinorin vjeshtor të këtij edicioni dhe dy golave të realizuar në edicionin e kaluar, me ç’rast me 23 sosh e lë prapa Otto John, i cili këtë vit në total ka shënuar 17 gola.

Daku ta pranojnë këtë çmim nga Federata e Futbollit e Kosovës përmes një ceremonie “online” pa mysafirë, në gala mbrëmjen “Laureatëve të vitit 2020”.

 

Për Dakun kjo do të jetë hera e parë në karrierë që e fiton këtë çmim.

Postime të ngjajshme
Sport

Trepça ’89, shembull për ekipet tjera në biznesin e transferimeve

Sport

Allegri rikthehet në Serie A, arrin marrëveshje me këtë klub

Sport

Futbollisti i Prishtinës surprizohet për ditëlindje në Antalia

Sport

Portieri kroat rrëfehet për përvojën e re te Llapi