Sport

Mirel Josa flet pas shkarkimit nga FC Prishtina, befason me fjalët për futbollin e Kosovës

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Mirel Josa tashmë mund të quhet një ish për Prishtinën. Por, tekniku i njohur shqiptar nuk heziton të flas për kampionatin e Kosovës dhe kombëtaren “Dardane”, pasi sipas Josës janë në ngritje të nivelit e sipër.

Në një intervistë për “Rtsh”, tekniku kryeqytetas ka treuar për vitin e errët kur edhe Tirana ra nga kategoria, si edhe për punën e tij në Superligën e Kosovës me Prishtinën, derisa me theks të veçantë kathënë se futbolli në Kosovë po përparon më shpejtë sesa ai në Shqipëri.

“Në të dy vendet, ka probleme që lindin në futboll. Në Kosovë, ka një dëshirë më të madhe për të rritur futbollin. Në Kosovë, ka djem shumë të talentuar individualisht. Duket në mënyrë se si Kombëtarja e Kosovës, ka përparuar në këtë periudhë”, ka thënë Josa.

56 vjeçari u shkarkua nga detyra e shefit të shtabit teknik te FC Prishtina pas saktësisht dy vitesh të kaluara te kjo skuadër.

Ai u zëvendësua me trajnerin Bylbyl Sokoli.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv