Lajme

Miratohen masat e reja anti-COVID: Zgjatet orari i gastronomisë, lejohen më shumë të ftuar në dasma

Qeveria e Kosovës ka miratuar sot masat e reja kundër COVID-19.

Vendimi është marrë në mbledhjen e sotme të qeverisë e cila po udhëhiqet nga zv/kryeministri Besnik Bislimi.

Ndonëse nuk janë bërë të ditura masat që janë lehtësuar, ato janë raportuar gjatë kësaj jave në media.

Të njëjtat kanë të bëjnë me zgjatjen e orarit të gastronomisë deri në orën 01:00, përfshirë dasmat dhe klubet e natës.

Po ashtu, dasmat do të lejohen deri në 300 persona.

Masat e plota të miratuara sot do të bëhen më vonë publike nga Ministria e Shëndetësisë.

Postime të ngjajshme
Lajme

Bëhuni gati për temperatura të larta, parashikimi i motit për sot dhe ditët në vijim

Lajme

Parashikimi i motit për ditën e diel

Lajme

Përveç temperaturave të larta, Kosova në këto ditë do të zhytet edhe me pluhurin saharian

Lajme

Infektologu kosovar tregon se pse po infektohen të vaksinuarit kundër COVID-19