Sport

Miqësorja Kosovë – Guine, Challandes teston futbollistët premtues

Pas dy fitoreve radhazi ndaj San Marimos dhe Maltës, Kombëtarja e Kosovës sot ballafaqohet me Guinenë, ndeshje kjo e cila zhvillohet në Turqi dhe starton nga ora 16:00.

Për këtë ndeshje, trajneri Bernard Challandes ka ftuar lojtarë premtues, kryesisht nga Superliga e Kosovës për të cilët ka thënë se do të testohen për potencialin që mund të ofrojnë në të ardhmen për “Dardanët”.

Pas Guinesë, Kosova ndeshjen e radhës miqësore do ta zhvillojë kundër Gambisë më 11 qershor.

Postime të ngjajshme
Sport

Gazetari i ‘The Guardian’: Norwich ka transferuar lojtarin më të mirë kosovar

Sport

Lojëra interesante dhe emocione të mëdha dhurojnë fëmijët në garat e “Play-Off-it Nacional”

Sport

Arrihet marrëveshja mes klubeve, Xhaka pritet t’i bashkohet Romës

Sport

EKSKLUZIVE: Donjet Shkodra do të transferohet te skuadra kosovare