Lajme

Ministri i Shëndetësisë flet për gjendjen e të mbijetuarve të aksidentit

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe sot para spitalit “Pirogov” tha se kanë vizituar personat që i kanë mbijetuar aksidentit të tmerrshëm që ndodhi në orët e para të mëngjesit të sotëm në Bullgari, ku mbetën të vdekur 46 persona dhe 7 të tjerë të lënduar.

Filipçe ka deklaruar se gjendja shëndetësore e të lënduarve është e qëndrueshme.

“Të gjithë janë në gjendje të qëndrueshme shëndetësore. Këto janë lëndime të lehta”, tha Filipçe.

Ai ka shtuar se është vetëm një pacient i cili ka pasur frakturë dhe analizat shtesë do të tregojnë nëse duhet intervenim.

Ndryshe, në aksidentin e rëndë që ndodhi në orët e para të mëngjesit të sotëm në Bullgari, mbetën të vdekur 46 persona dhe 7 të tjerë të lënduar.

Viktimat janë shqiptarë, ndërkaq në mesin e tyre janë 12 fëmijë.

Related posts
Lajme

Policja kosovare poston foto duke gjuajtur me armë në poligon

Lajme

Shoferi në Ferizaj nuk e ndal gazin as në zebra, dalin pamjet kur godet këmbësorin dhe ik nga vendi i ngjarjes

Lajme

Borrell reagon pas sanksioneve të SHBA-së ndaj dy serbëve të Kosovës

Lajme

Gjendja e pacientëve me COVID në QKUK dhe spitale

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *