Lajme

Ministri i AAK’së uron Vetëvendosjen

Kandidati për deputet nga AAK-ja, Selim Selimi ka uruar Lëvizjen Vetëvendosje e cila doli fituese në këto zgjedhje.
Ai tha se Kosova edhe në këto zgjedhje ka dëshmuar kulturë të lartë qytetare si një demokraci e re.

Selimi po ashtu u shpreh se Aleanca është konstantë në spektrin politik dhe shtyllë e fortë e pluralizmit politik në vend.

“Kosova edhe në këto zgjedhje ka dëshmuar kulturë të lartë qytetare si një demokraci e re. Edhe përkundër pandemisë dhe kushteve të rënda atmosferike, dalja ka qenë e kënaqshme duke siguruar legjitimitetin qytetar për legjislaturën e re. Aleanca del të jetë konstantë në spektrin politik dhe shtyllë e fortë e pluralizmit politik në vend. Urime fituesit të këtyre zgjedhjeve, Lëvizjës Vetëvendosje. Poashtu, përgëzoj Prokurorinë e Shtetit për punën e palodhur dhe profesionale në mbrojtjen e votës së qytetarëve gjatë ditës së sotme”.

Postime të ngjajshme
Lajme

Kush janë kandidatët për deputetë që po kërkojnë rinumërim të votave

Lajme

Gjinovci tregon batutën që ia tha Kurtit sot

Lajme

“Nëse LDK-ja e ka zgjedhur Thaçin president, pse të mos ia bëjë kuorumin Vjosa Osmanit”

Lajme

Si po ndodh manipulimi i votave në Kosovë?