Sport

Milot Rashica lojtar i Jose Mourinhos?

Sipas La Gazzetta dello Sport,Milot Rashica është nën radarin e Romës dhe po konsiderohet si një opsion tejet i mirë për Jose Mourinhon.

Sipas artikullit, Thiago Pinto është duke kërkuar opsione mbarë gjithë Evropës dhe kosovari ka zgjuar interesimin e madh të tij.

Përparësitë e Rashicës janë shpejtësia, teknika dhe vrapimet e shpeshta, gjëra që pëlqehen nga Mourinho.

Rashica sapo ka rënë nga Bundesliga me Werderin dhe çmimi i tij sillet nga 12 deri në 15 milionë euro.

Për lojtarin ka interesim edhe nga Eitracht Frankfurt.

Postime të ngjajshme
Sport

Benit Ferizi vazhdon me skuadrën e SC Besiana Internacional

Sport

Rashica në Premierligë, vjen reagimi i Munishit

Sport

Prezantimi i veçantë i Milot Rashicës te Norwichi me flamur të Kosovës

Sport

Zbulohet shuma e transferimit të Rashicës në Premierligë, kjo është shuma që përfiton ish-klubi i tij, Vushtrria