Sport

Milano nuk arrin t’i bëjë ballë Juventusit

uventusi e ka mposhtur Milanin me rezultat 3-1 në ndeshjen që u luajt në San Siro dhe i takoi javës së 16-të në Serie A

Zonja e Vjetër kështu ia shkaktoi humbjen e parë në këtë sezon Kuqezinjëve, shkruan Reporteri.net

Golat për fitoren e madhe të Juventusit u shënuan nga Chiesa 18′, 62′ dhe McKennie 76′, derisa për Milanin golin e vetëm e shënoi Calabria 41′.

Megjithatë, edhe pas kësaj humbje Milani vazhdon të jetë lider në Serie A me 37 pikë.

Në anën tjetër Juventusi zë pozitën e katërt me 30 pikë dhe një ndeshje më pak të zhvilluar.

Postime të ngjajshme
Sport

Përfundon pjesa e parë e ndeshjes Akhmat Grozny – Arbëria, ky është rezultati

Sport

Çmendet Partizani: Kërkon dy yjet e Prishtinës dhe Ferhan Hasanin

Sport

KF Arbëria luan ndeshje miqësore me skuadrën ruse, futbollisti kosovar startues

Sport

Drenica transferon një futbollist nga skuadra portugeze