Sport

Milanin e konfirmon mungesën e madhe për ndeshje kundër Sampdorias

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Stefano Pioli do të jetë pa Lucas Biglia për ndeshjet e radhës kundër skuadrës së Sampdorias, takim ky që zhvillohet të hënën në kuadër të xhiros së 19’të në Seria A.

Mesfushori i Milanit ka dëmtuar ligamentin e këmbës dhe situata e tij do të vlerësohet përgjatë javës, kur edhe mjekët do ta bëjn të ditur nëse ai është në gjendje të rikuperohet apo jo.

Viti 2020  ka fillua keq për Biglia, pasi ai do të humbasë ndeshjen Sampdoria të hënën. Biglia ka luajtur 7 herë këtë sezon në Serie A, ndërkaq, paraqitja e tij e fundit ishte si zëvendësues kundër Bolonjës më 8 dhjetor.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv