Sport

Milani publikon listën e të ftuarve për Ligën e Kampionëve

Lista e lojtarëve të Milanit të regjistruar për fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve është konfirmuar.

Trajneri Pioli ka zgjedhur futbollistët e tij për këtë kompeticion madhor, shkruan Reporteri.net

Milani po përgatitet për kthimin e tyre në Ligën e Kampionëve pas tetë vitesh dhe janë në Grupin B me Liverpool, Atletico Madrid dhe FC Porto.

Kjo do të jetë skuadra e Milanit:

Portier: Tatarusanu, Maignan, Plizzari, Desplanches, Jungdal

Mbrojtësit: Kalabria, Ballo-Tourè, Romagnoli, Hernandez, Kalulu, Tomori, Kjaer, Florenzi, Bakayoko, Gabbia, Stanga

Mesfushorët: Bennacer, Tonali, Brahim Diaz, Krunic, Saelemaekers, Di Gesù, Kessié, Robotto

Sulmuesit: Giroud, Ibrahimovic, Leao, Maldini, Rebic, Messias, Capone.

Postime të ngjajshme
LajmeSport

Joshua - Usyk, këtu mund ta shikoni "LIVE" meçin!

LajmeSport

Momenti kur Florian Marku shpallet kampion

LajmeSport

FLORIAN MARKU TRIUMFON PËRBALLË BOKSIERIT UKRAINAS NË LONDËR

LajmeSport

Mbyllet rundi i pestë në ndeshjen Marku – Prodan, këto janë disa nga lëvizjet e menqura të boksierit shqiptar