Sport

Milani prezanton transferin e ri

Milani ka njoftuar zyrtarisht nënshkrimin e Jens Petter Hauge nga klubi norvegjez Bodo/Glimt.Hauge, i cili bëri përshtypje kundër Milanit në raundin e dytë kualifikues të Ligës së Evropës javën e kaluar, ka nënshkruar një marrëveshje deri në qershor 2025 me Rossonerët.

Është vet klubi italian nga San Siro që ka konfirmuar transferimin e norvegjezit me anë të faqeve të tyre zyrtare në rrjetet sociale.“AC Milan është i kënaqur të njoftojë nënshkrimin e përhershëm të Jens Petter Hauge nga FK Bodo/ Glimt”.

“Sulmuesi norvegjez bashkohet me Rossonerët deri më 30 qershor 2025”.“Sulmuesi do të veshë fanellën me numrin 15”, thuhet në deklaratën e Rossonerëve.

Postime të ngjajshme
Sport

Munishi kapet me drejtorin e Dritës: Veç për volejboll mundesh mem fol

Sport

Shtatë futbollistë shqiptarë tek Lokomotiva e Zagrebit, ja sa është paga mesatare tek klubi kroat

Sport

“Skifterat” me komunikatë publike: Qëndrojmë prapa Gjilanit dhe vendimeve të presidentit Zuka

Sport

Ibrahimi paralajmëron Drenicën para takimit të së martës