Sport

Milani ndryshon ofertën për Calhanoglun, këto janë zhvillimet e reja

Reprezentuesi i Hakan Çalhanoglut është takuar me Milanin dhe thuhet se klubi ka rritur ofertën në katër milionë euro për sezon.

Sipas Gazzetta dello Sport, gjiganti anglez i ka ofruar katër milionë euro dhe bonuse për çdo vit, përcjellë lajmi.net.

Sulmuesi është një ndër lojtarët kyç nën urdhrat e trajnerit Stefano Pioli, derisa momentalisht janë në kreun e Seria A pas 17 ndeshjeve të zhvilluara.

Negociatat mes dy palëve për rinovim janë duke vazhduar, por thuhet se 26-vjeçari është shumë afër ta pranojë ofertën.

Ndërkohë, kujtojmë se kërkesa e Çalhanoglut ishte pesë milionë euro për sezon në kontratë katërvjeçare.

Postime të ngjajshme
Sport

Lajmi i fundit: Real Madrid arrin marrëveshje me David Alaban, zbulohen detajet

Sport

Zyrtare: Jackson Ferreira prezantohet te skuadra shqiptare

Sport

”Gjilani është favorit për të triumfuar në Kupën e Kosovës”

Sport

Barcelona në krizë, Milan synon t’ia “rrëmbejë” dy yjet