Sport

Milani dështon të fitojë ndaj Udinese

AC Milan ka bërë një hap mbrapa në garën për titull pasi ka barazuar 1-1 ndaj Udineses.

Falë golit të shënuar nga Rodrigo Becao në minutën e 68-të, Udinese ka arritur të marrë një pikë udhëtim ndaj Milanit, transmeton lajmi.net.

Edhe pse ndeshja u zhvillua në San Siro, Rosonerët nuk ishin ‘vetvetja’ dhe u vërejt shumë mungesa e Zlatan Ibrahimovic.

Në minutat e fundit të ndeshjes, Franck Kessie konkretizoi penalltinë e 16-të për Milanin këtë sezon për të barazuar shifrat.

Me këtë fitore, Interi mund të thellojë diferencën e pikëve edhe më shumë.

Postime të ngjajshme
LajmeSport

Shpërthen humori ne rrjetet sociale pas reagimit të PSD-së për Superligën Evropiane

Sport

Si do të duket Liga e Kampionëve dhe ajo e Evropës nëse jetësohet Superliga Evropiane

Sport

Si do të ishin formacionet e pesë kombëtareve pa lojtarët e 12 klubeve themeluese të Superligës Evropiane?

Sport

Milioner nga shkarkimet, kjo është shuma marramendëse që ka fituar Mourinho