Sport

Milan tenton ta forcoj ekipin: Synon lojtarin nga Premierliga

AC Milan po ndjekin nga afër Wilfried Zaha për afatin kalimtar të janarit dhe besojnë se mund të sigurojnë shërbimet e tij.

Gjigantët italian janë në vendin e parë për momentin në Seria A dhe do të mundohen të përforcojnë skuadrën e tyre edhe më shumë që të fitojnë Skudeton e parë që nga sezoni 2010/11.

The Sun raporton se Zaha ka impresionuar me aftësitë e tij klubin rosoner dhe ata janë të gatshëm ta transferojnë lojtarin, përcjell lajmi.net.

Zaha ka qenë i lidhur me shumë klube merkaton e kaluar, sidomos me Borussia Dortmund mirëpo në fund vendosi që të mos largohej.

Ai deri tani ka shënuar 8 gola dhe ka asistuar 2 sosh në 14 ndeshje të luajtura këtë sezon.

Stefan Pioli, trajneri Rosonerëve, nuk duket t’i interesoi mosha e Zahas por kualitetet e tij që do të ndihmonin shumë fazën e sulmit.

Ai e sheh 28 vjeçarin si pjesë e një ‘puzzle’ që po i mungon klubit, mirëpo megjithatë një transferim i tij i mundshëm është akoma në fazën fillestare.

Postime të ngjajshme
Sport

Bekim Balaj ndëshkohet me karton të kuq vetëm pesë minuta pasi u inkuadrua në derbin austriak

Sport

Limani me një premtim të madh për tifozët e Dritës para ndeshjes me Prishtinën

Sport

Këto janë ndeshjet miqësore që do t’i zhvillojë Prishtina në Turqi

Sport

Këta janë kundërshtarët që Drita do të përballet në ndeshjet miqësore në Turqi