Sport

Milan – Inter, publikohen formacionet zyrtare

Milani dhe Interi do të zhvillojnë sonte derbin e javës së 12-të në Serie A, shkruan Zeri.info.

Derbi i skuadrave nga i njëjti qytet do të zhvillohet në ”San Siro”.

”Rossonerët” momentalisht renditen në pozitën e dytë me 31 pikë, kurse ”Nerazzurrët” janë një pozitë më poshtë me 24 pikë.

Kjo ndeshje nis në ora 20:45, teksa tani janë publikuar edhe formacionet zyrtare.

Milan: Tatarusanu; Calabria, Kjaer, Tomori, Ballo-Toure; Tonali, Kessie; Krunic, Brahim Diaz, Leao; Ibrahimovic.

Inter: Handanovic; Skriniar, De Vrij, Bastoni; Darmian, Barella, Brozovic, Calhanoglu, Perisic; Lautaro Martinez, Dzeko.

Postime të ngjajshme
Sport

17 futbollistë rezultojnë pozitiv me Covid, skuadra portugeze futet në fushë me nëntë lojtarë

Sport

Mbyllet pa gola pjesa e parë mes Villarreal dhe Barcelonës, por Depay humbet një shans të artë

Sport

Formacionet zyrtare: Villarreal - Barcelona

Sport

Vushtrria kampion vjeshtor në prag të 100 vjetorit të klubit, ja si e festuan fitoren e sotme