Lajme

Milaim Zeka me akuza të rënda: Albin Kurti i tha Hashim Thaçit nëse e nënshkruan marrëveshjen e Rambujesë do të vrasim

Gazetari i njohur, Milaim Zeka, ka hedhur akuza të rënda ndaj kryeministrit, Albin Kurti.

Kjo pasi, Zeka tha se Kurti i kishte thënë dikur ish-presidentit, Thaçi, se “nëse e nënshkruan Marrëveshjen e Rambujesë, do të vrasim”.

 

Kështu u shpreh Zeka në një intervistë në ATV.

Ndryshe, më 18 mars 1999, delegacioni shqiptar, amerikan dhe britanik nënshkruan atë që u bë e njohur si ‘Marrëveshjet e Rambujesë’, ndërkohë që delegacionet serbe dhe ruse refuzuan. //reporteri.net

Postime të ngjajshme
Lajme

Tre të lënduar pas rrokullisjes së një veture në autostradën “Arbën Xhaferi”

Lajme

Agim Veliu me akuza të rënda ndaj Abdixhikut pasi e shkarkoi

Lajme

Kjo është lista e emrave të personave që duhet të paraqiten për t’u vaksinuar nesër te salla ‘1 Tetori’

Lajme

U kthye në Kosovë pas 29 vjetësh, mërgimtari pritet në Aeroport me surle e tupanë