Sport

Migjen Basha afër nënshkrimit me ekipin shqiptar

Kampionatit shqiptar mund t’i shtohet një nga emërt në të njohur në këtë merkato të verës. Bëhet fjalë për “gjeniun” që ka pasur Kombëtarja shqiptare, Migjen Basha.

Mesfushori 34-vjeçar ishte prej arkitektëve kryesor në kohën kur De Biasi bëri arritjen e madhe me Shqipërinë.

Pas eksperiencave të shumta në klube, duket se lojtari i njohur për tifozët shqiptarë do ta jap kontributin në Superiore. Për momentin nuk bëhet ende i ditur emri i klubit, por sipas “Fansat e Futbollit Shqiptar”, Migjen Basha do të firmosi në Shqipëri.

Aktualisht futbollisti është pa kontratë dhe aventura e fundit i përket kohës me Xamax në Zvicër.

Postime të ngjajshme
Sport

Përzgjedhësi i Shqipërisë U19 zbulon listën me futbollistët e ftuar për miqësoren kundër Italisë

Sport

Talenti i skuadrës gjermane i thotë “Po” Kosovës

Sport

Superkompjuteri parashikon renditjen finale në Premierligë

Sport

Publikohet ranglista e re e FIFA-së, ja ku rënditet Kosova