Lajme

Miftaraj thirrje gjykatësit: Lësho urdhërarrest ndaj deputetes se VV-së, sille me dhunë në Gjykatë

Ehat Miftaraj nga IKD ka reaguar pasi që deputetja e LVV-së, Jetmire Vrenezi nuk ka shkuar sot në seancën gjyqësore ku e njejta po akuzohet për korrupsion, e rrjedhimisht, seanca ka dështuar.

Miftaraj në një shkrim në Facebook ka thënë se kjo do të thotë se nuk ka qeverisje ndryshe, por, të njejtë si tash e 20 vite.

Ai ka bërë thirrje për gjykatësin, duke thënë se ndaj deputetes së LVV-së duhet të lëshohet urdhërarrest për ta sjellë me dhunë në seancë.

“O gjykates, shfrytezo dhe zbato ligjin, nese e akuzuara per korrupsion deputetja Vrenezi e injoron gjykaten dhe ligjin, lesho urdher arrest, sjelle me dhune ne gjykate. Veq pse është ne pushtet, nuk do te thote se e njejta eshte mbi ligjin”, ka shkruar ai.

Postime të ngjajshme
Lajme

“Bisha” që u rrokullis në bjeshkët e Deçanit, dalin detajet se cila është vlera e saj

Lajme

Reagon koloneli amerikan që shërbeu në Kosovë, pasi mbështetësi i Kurtiti tha se SHBA’ja nuk duhet të përzihet në punët e brendshme të Kosovës

Lajme

Ja cili është qyteti i fundit i çliruar nga Serbia 22 vjet më parë

Lajme

Rufki Suma i çon ‘selam’ Ramiz Lladrovcit si kryetari më i mirë i zgjedhur