Sport

Mevlan Zeka për ndeshjen Ballkani – Feronikeli: Le të fiton më i miri

Pas një pauze shumë të gjatë për shkak të pandemisë, ethet e futbollit kosovar do të rikthehen këtë javë.

Të mërkurën në Suharekë, lideri momental i Superligës e pret skuadrën e Feronikelit, sfidë kjo e vlefshme për 1/2 e Kupës së Kosovës.

Për këtë super ndeshje në një bised për “BlicMedia”, ka folur ylli i Feronikelit, Mevlan Zeka.

“Të merkurën fillon Gjysëmfinalja e kupës së Kosovës ku do të përballemi me Ballkanin dhe do të jetë një hapje e futbollit të Kosovës pa shikues por me shum shikime Televizive dhe mendoj që do të jetë një loj shum e mirë nga të dyja palët”, ka deklaruar Zeka.

“Le të fiton më i miri”, ka thënë në fund Mevlan Zeka.

Ballkani – Feronikeli luhet ditën e mërkurë me.fillim nga ora 16:00, në qytetin e Suharekës. /BlicMedia.net

Postime të ngjajshme
Sport

Qëndrim Gashi kërkohet nga tri skuadra elitare dhe një evropiane

Sport

E mërkura e pasur me futboll, vëmendja në Premierligë

Sport

Drita – Gjilani edhe më herët ishte luajtur pa shikues, ja kush kishte triumfuar

Sport

Bllokohet shitja e Newcastle, kjo është arsyeja