Sport

Mevlan Zeka para ndeshjes me Drenicën: Duhet të jemi serioz që nga fillimi i edicionit

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Sot fillon edicioni i ri i garave në Superligën e Kosovës.

Skuadra kampione e Kosovës Feronikeli do të përballet me Drenicën.

Para kësaj sfide tejet të rëndësishme në një prononcim për BlicMedia ka folur ylli i skuadrës, Mevlan Zeka.

“Gjithmon derbi lokal sjell një interesim të madh. Është fillimi i kampionatit dhe duhet që nga fillimi të jemi serioz deri në fund”, ka thënë fillimisht Zeka.

Mevlan Zeka nuk do të jetë pjesë e skuadrës së Feronikelit kundër Drenicës pasi ka pësuar një lëndim i cili do ta mbaj jashtë fushave të blerta për dy javë.

“Unë do të mungojë dy ndeshjet e para shkaku i një lendimi që kam pësuar ditë më parë në trening dhe besoj që do të kthehem shumë shpejt, që të jem i gatshëm për ndeshjet e radhës”, ka deklaruar Mevlan Zeka për BlicMedia.

Feronikeli – Drenica zhvillohet në stadiumin “Rexhep Rexhepi”, me fillim prej orës 17:00.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv