LajmeSport

Meta nderon dy xhudistet e Kosovës me medaljen nderi i kombit

Shqipëria ka nderuar dy medalistet e arta të Kosovës në lojërat olimpike në Tokio.

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta nesër do të takojë dy xhudistët tona, Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi, si dhe trajnerin Driton Kuka, të cilëve do t’ia ndaj medaljen nderi i kombit.

Lajmin e bëri të ditur kryetari i Komitetit Olimpik të Kosovës, Ismet Krasniqi, i cili do të jetë pjesë e kësaj ceremonie në Shqipëri. /gazetametro.net

Postime të ngjajshme
Sport

Pas ndeshjes me Lazion, Mourinho fjaloset me gazetarë dhe e braktis konferencën

Lajme

KEDS: Këto vende do të mbesin pa rrymë nesër

Lajme

Gastronomët kanë një njoftim për gjithë klientët

Sport

Ylli i Serie A shënon gol të mrekullueshëm me shishe të ujit në dorë