Sport

Messi me vlerësim më të lartë se Ronaldo në FIFA 20

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Vetëm një tifoz shumë i guximshëm dhe budalla i futbollit do të pretendonte se Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo nuk janë dy lojtarët më të mirë në kohën moderne.

Për vite me radhë, ata kanë shkëlqyer mbi pjesën tjetër, duke fituar një rekord pesë çmime Ballon d’Or secili.

Natyrisht, atëherë, përcaktimi se cili nga të dy është më i miri është subjekt i një debati intensiv. Sidoqoftë, duket se djemtë në EA Sports kanë mbërthyer qafën dhe thanë se Messi është numri një – tani për tani të paktën.

Dy futbollistëve iu dha i njëjti vlerësim për herë të parë në FIFA 19 , por sipas vlerësimeve të “rrjedhura” të ekipit Ultimate, Ronaldo ka rënë në 93 ndërsa Messi ka ruajtur vlerësimin e tij 94 në FIFA 20./Indeksonline/

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv