Sport

Messi e Ronaldo bashkë në ceremoninë e UEFA-së

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Përveç shortit, sot do bëhet i ditur edhe fituesi i çmimit ‘Uefa Best Player’.

Për këtë çmim në garë janë tre futbollistë, Lionel Messi (Barcelona), Cristiano Ronaldo (Juventus) dhe Virgil Van Dijk (Liverpool).

Treshja janë ulur bashkë duke pritur kohën se kur do të jepet çmimi.

Gjithsesi, dy rivalët më të mëdhenj të futbolli ndonjëherë, Messi dhe Ronaldo janë ulur afër njëri-tjetrit dhe kohë pas kohe flisnin së bashku por pa u kuptuar se çfarë thonin.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv