Sport

Messi e ka një plan për fëmijët e tij në Paris

Lionel Messi e ka ndërmend t’i dërgojë fëmijët e vet në akademinë e futbollit të Paris Saint-Germain, pasi iu bashkua gjigantit francez këtë verë.

Messi iu bashkua PSG-së si lojtar i lirë në fillim të gushtit dhe nënshkroi marrëveshje dyvjeçare, me mundësi për edhe një vit tjetër, raporton Gazeta Express.

Messi u largua nga Barcelona, klubin e vetëm për të cilin kishte luajtur gjatë gjithë karrierës, pasi katalonasit nuk ishin në gjendje t’i ofronin kontratë të re atij si pasojë e rregullave financiare të La Ligës.

Kalimi në kryeqytetin spanjoll nënkupton se kjo është hera e parë që Messi e i largoi fëmijët e vet për herë të parë nga vendlindja e tyre.

Prandaj, ai ka vendosur që t’i dërgojë djemtë e vet në akademinë e PSG-në për t’u zhvilluar.

Sipas të përditshmes L’Equipe, Messi i ka regjistruar Thiagon dhe Mateon në ekipin e të rinjve të PSG-së.

Thiago Messi do të luajë për ekipin e 10-vjeçareve, ndërsa Mateo do të luajë në ekipin e 7-vjeçareve.

Postime të ngjajshme
LajmeSport

Joshua - Usyk, këtu mund ta shikoni "LIVE" meçin!

LajmeSport

Momenti kur Florian Marku shpallet kampion

LajmeSport

FLORIAN MARKU TRIUMFON PËRBALLË BOKSIERIT UKRAINAS NË LONDËR

LajmeSport

Mbyllet rundi i pestë në ndeshjen Marku – Prodan, këto janë disa nga lëvizjet e menqura të boksierit shqiptar