Sport

Mësohet vendi për zhvillimin e ndeshjes Kosovë – Angli

Federata e Futbollit të Anglisë, ka përzgjedhur qytetin Milton Keynes për tu zhvilluar ky takim më 7 shtator.

Stadiumi i MK Dons ka kapacitet prej 30 mijë ulëseve dhe tifozëve do t’i lejohet hyrja në ndeshje.

Milton Keynes është qytet rreth 80 kilometra larg Londrës.

Kosova U21 i filloi kualifikimet në qershor duke mposhtur Andorrën U21 me rezultat 2-0.

Postime të ngjajshme
LajmeSport

Joshua - Usyk, këtu mund ta shikoni "LIVE" meçin!

LajmeSport

Momenti kur Florian Marku shpallet kampion

LajmeSport

FLORIAN MARKU TRIUMFON PËRBALLË BOKSIERIT UKRAINAS NË LONDËR

LajmeSport

Mbyllet rundi i pestë në ndeshjen Marku – Prodan, këto janë disa nga lëvizjet e menqura të boksierit shqiptar