Sport

Mësohet vendi ku do luhet finalja e Superkupës së Evropës

UEFA ka konfirmuar se finalja e Superkupës mbetet në Irlandën Veriore, pas spekulimeve se do lëvizet në Stamboll.

Me 11 gusht do shohim fituesin e Ligës së Kampionëve, Chelsea që do përballet me fituesin e Ligës së Evropës, Villarreal, me ndeshjen që do zhvillohet në “Windsor Park”.

Stambolli duhej të ishte mirëpritësi i finales së Ligës së Kampionëve, por shkaku i pandemisë së COVID-19, u ndryshua në Portugali.

“Ne kemi mbajtur kontaktet e ngushta me partnerët tanë në UEFA dhe jemi të lumtur që ndeshja do qëndrojë në Belfast”, tha drejtori i FA, Patrick Nelson.

Detajet për kapacitetin dhe tiketat për Superkupë ende nuk janë mbyllur dhe njoftimi zyrtar pritet të bëhet në të ardhmen e afërt.

Postime të ngjajshme
Sport

Ja çfarë kishte thënë Eriksen për Kosovën kur ishte në Prishtinë

Sport

Ish-mjeku i Eriksen, jep detajet tmerruese lidhur me futbollistin dhe tregon çfarë mund t’i ketë ndodhur

Sport

ZYRTARE: A&N përforcohet me ish-futbollistin e Lirisë

Sport

Mourinho i çmend tifozët e Romës, po e transferon yllin nga Real Madridi!