Lajme

Mësohet shuma e parave që u grabiten dje në rrugën Prishtinë-Gjilan

Ditën e djeshme, në grabitjen e armatosur në magjistralen Prishtinë Gjilan, janë vjedhur rreth 450 mijë euro, ka mësuar Paparaci nga burimet brenda organeve të drejtësisë.

Dje, Policia e Kosovës njoftoi se persona të panjohur kanë shtënë me armë zjarri në drejtim të një kombi, i cili ka qenë duke transportuar para të bankave, ndërkaq, përderisa pritej që hetimet të vazhdonin nga Policia, më vonë gjatë ditës u gjet edhe vetura me të cilën dyshohet se ishte kryer sulmi.

Vetura u gjet e djegur në fshatin Parallovë të Komunës së Artanës.

Tutje, ditën e djeshme Paparaci siguroi edhe videon eksluzive ku shihej kryerja e këtij sulmi.

Related posts
Lajme

Policja kosovare poston foto duke gjuajtur me armë në poligon

Lajme

Shoferi në Ferizaj nuk e ndal gazin as në zebra, dalin pamjet kur godet këmbësorin dhe ik nga vendi i ngjarjes

Lajme

Borrell reagon pas sanksioneve të SHBA-së ndaj dy serbëve të Kosovës

Lajme

Gjendja e pacientëve me COVID në QKUK dhe spitale

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *