Sport

Mësohet shuma e madhe që do ta përfitojë Tirana me shitjen e Muçit te Legia e Varshavës

Talenti i futbollit shqiptar, Ernest Muçi, është lojtari më i ri i Legia Varshavës, shkruan “Zeri.info”.

Marrëveshja është arritur gjatë ditës së diel (dje) me 19-vjeçarin që iu bashkua gjigantit të futbollit polak.

Në një video të postuar nga vetë klubi Muçi u prezantohej tifozëve duke i përshëndetur, ndërsa po dje ka kryer testet mjekësore, duke i kaluar, ndërsa firma dhe prezantimi zyrtar është formalitet që duhet kryer ndoshta që sot.

“Panorama Sport” mëson se Tirana ka mbyllur operacionin me një shumë totale 650 mijë euro. Bardheblutë do të marrin në dorë rreth 500 mijë euro, ndërsa pagesat do të bëhen në dy pjesë.

Po kështu, Tirana do të mbajë një pjesë të kartonit, dhjetë për qind. Shuma rreth 150 mijë euro është e përbërë nga bonuse të ndryshëm, si golat në kampionat dhe Europë, aktivizimet, por edhe kualifikimi i Legias në Ligën e Evropës.

Postime të ngjajshme
Sport

Renditja e ligave më të forta në Evropë gjatë 15 viteve të fundit, çka shkruhet për Kosovën?

Sport

Milani dështon të fitojë ndaj Udinese

Sport

Pnishi kërkon në FIFA rreth 32 mijë euro kompensim nga Feronikeli

Sport

Bytyqi asiston, Cikalleshi shënon