EURO 2020

Mësohet shkalla e lëndimit të Spinazzolas

Mbrojtësi i Kombëtares së Italisë Leonardo Spinazzola u lëndua mbrëmë në ndeshjen ndaj Belgjikës.

Spinazzola u largua nga loja gjatë pjesës së dytë të ndeshjes Itali – Belgjikë për shkak të një lëndimi, shkruan lajmi.net.

Mbrojtësi ishte duke kaluar në një formë fantastike në këtë Kampionat Evropian por fatkeqësisht u lëndua mbrëmë.

Stafi mjekësor i Kombëtares së Italisë ka konfirmuar se Spinazzola ka thyer tendinën e akilit dhe nuk do të jetë në gjendje të luajë për 5 ose 6 muajt e ardhshëm.

Mungesë shumë e rëndësishme për Italinë para ndeshjes gjysmëfinale ndaj Spanjës.

Postime të ngjajshme
EURO 2020

Pesë lojtarë që vlera e tyre u rrit dukshëm pas paraqitjeve fantastike në Euro 2020

EURO 2020

Pritja e tij e stolisi Italinë me trofeun e “Euro2020”, Donnarumma tregon pse nuk festoi pritjen e penalltisë

EURO 2020

Jorginho tregon përse zgjodhi Italinë para Brazilit

EURO 2020

Skuadrat dhe lojtarët me statistikat më të mira në Euro 2020