Sport

Mësohet orari i ‘EURO2020’, nis me sfidën Turqi – Itali

Pas kompletimit të grupeve të Kampionatit Evropian, tani janë caktuar edhe datat dhe oraret e ndeshjeve.

Kampionati Evropian për herë të parë do të mbahet në 12 qytete evropiane.

Ky kampionat, ishte planifikuar të mbahet në verën e vitit 2020, por është shtyrë për një vit, shkaku i situatës me COVID-19.

Edhe pse do të mbahet në vitin 2021, Kampionati Evropian do të quhet ‘EURO2020’, dhe do të fillojë më 11 qershor të vitit të ardhshëm, për të zgjatur deri më 11 korrik.

Grupet:

GRUPI A: Itali, Turqi, Uells, Zvicër

GRUPI B: Danimarka, Finlanda, Belgjika, Rusia

GRUPI C: Holandë, Ukrainë, Austri, Maqedoni

GRUPI D: Anglia, KROACIA, Republika Çeke, Skocia

GRUPI E: Spanja, Suedia, Polonia, Sllovakia

GRUPI F: Portugalia, Gjermania, Franca, Hungaria

Ndeshja hapëse e Kampionatit Evropian do të jetë ajo e 11 qershorit, ku në Romë takohen Turqia me Italinë.

E premte, 11 qershor

Group A: Turkey vs Italy (21:00, Rome)

E shtunë, 12 qershor

Group A: Wales vs Switzerland (15:00, Baku)

Group B: Denmark vs Finland (18:00, Copenhagen)

Group B: Belgium vs Russia (21:00, St Petersburg)

E diel, 13 qershor

Group D: England vs Croatia (15:00, London)

Group C: Austria vs North Macedonia (18:00, Bucharest)

Group C: Netherlands vs Ukraine (21:00, Amsterdam)

E hënë, 14 qershor

Group D: Scotland vs Czech Republic (15:00, Glasgow)

Group E: Poland vs Slovakia (18:00, Dublin)

Group E: Spain vs Sweden (21:00, Bilbao)

E martë, 15 qershor

Group F: Hungary vs Portugal (18:00, Budapest)

Group F: France vs Germany (21:00, Munich)

E mërkurë, 16 qershor

Group B: Finland vs Russia (15:00, St Petersburg)

Group A: Turkey vs Wales (18:00, Baku)

Group A: Italy vs Switzerland (21:00, Rome)

E enjte, 17 qershor

Group C: Ukraine vs North Macedonia (15:00, Bucharest)

Group B: Denmark vs Belgium (18:00, Copenhagen)

Group C: Netherlands vs Austria (21:00, Amsterdam)

E premte, 18 qershor

Group E: Sweden vs Slovakia (15:00, Dublin)

Group D: Croatia vs Czech Republic (18:00, Glasgow)

Group D: England vs Scotland (21:00, London)

E shtunë, 18 qershor

Group F: Hungary vs France (15:00, Budapest)

Group F: Portugal vs Germany (18:00, Munich)

Group E: Spain vs Poland (21:00, Bilbao)

E diel, 19 qershor

Group A: Italy vs Wales (18:00, Rome)

Group A: Switzerland vs Turkey (18:00, Baku)

E hënë, 21 qershor

Group C: North Macedonia vs Netherlands (18:00, Amsterdam)

Group C: Ukraine vs Austria (18:00, Bucharest)

Group B: Russia vs Denmark (21:00, Copenhagen)

Group B: Finland vs Belgium (21:00, St Petersburg)

E martë, 22 qershor

Group D: Czech Republic vs England (21:00, London)

Group D: Croatia vs Scotland (21:00, Glasgow)

E mërkurë, 23 qershor

Group E: Slovakia vs Spain (18:00, Bilbao)

Group E: Sweden vs Poland (18:00, Dublin)

Group F: Germany vs Hungary (21:00, Munich)

Group F: Portugal v France (21:00, Budapest)

Postime të ngjajshme
Sport

Superliga e Kosovës vazhdon sot me këto ndeshje

Sport

Thaçi paralajmëron Dritën

Sport

Anthony Joshua – Kubrat Pulev, detajet e ndeshjes

Sport

UEFA publikon ekipin më të mirë që nga viti 2000