Sport

Mësohet ora e saktë kur do ta zhvillojë Distria Krasniqi përballjen ndaj xhudistes ruse

Distria Krasniqi është një hap larg medaljes së bronztë në garën për çmimin e madh të Bakusë në Azerbajxhan.

Në duelin e repsazhit, Distria ka mposhtur xhudisten belge, Amber Ryheul, raporton FrontOnline.

Ndryshe, xhudistja nga Kosova e nisi garën në kategorinë deri në 52 kilogramë me një përballje ndaj japonezes Nanako, të cilën e mposhti.

Pastaj në çerekfinale, Krasniqi u mposhtë nga hungarezja Reka Pupp, për të kaluar në repsazh.

Pas fitores ndaj belges Ryheul, Krasniqi do të ketë punë me rusen Polikarpova.

Kjo përballje do të zhvillohet në më pak se gjysmë ore, pra nga ora 14:00.

Postime të ngjajshme
Sport

17 futbollistë rezultojnë pozitiv me Covid, skuadra portugeze futet në fushë me nëntë lojtarë

Sport

Mbyllet pa gola pjesa e parë mes Villarreal dhe Barcelonës, por Depay humbet një shans të artë

Sport

Formacionet zyrtare: Villarreal - Barcelona

Sport

Vushtrria kampion vjeshtor në prag të 100 vjetorit të klubit, ja si e festuan fitoren e sotme