Sport

Mësohen edhe gjyqtarët e javës së dytë në Ligën e Parë, ja kush drejton ndeshjet kryesore

Krahas delegimeve të gjyqtarëve për ndeshjet e Superligës, janë bërë delegimet edhe për ndeshjet e xhiros së dytë në Ligën e Parë.

Këtë edicion ky rank garash zhvillohet në dy grupe, ndërkohë që nuk mungojnë as gjyqtarë nga kampionati elitar për t’u ofruar klubeve nivel më të lartë të ndarjes së drejtësisë, shkruan Gazetasheshi.com.

Në derbin e javës në Ligën e Parë ndërmjet Lirisë dhe Onix, përgjegjësia për ta ndarë drejtësinë i ka takuar Bardh Ajetit. Ai do të shoqërohet nga Altin Zhegrova dhe Argjend Berisha.

Delegimet e plota mund t’i ndiqni mëposhtë:

Edhe në Grupin B pritet të ketë përballje interesante, por ndër takimet më të rëndësishme pritet të jetë ai ndërmjet Flamurtarit dhe Vitisë.

Takimin do ta drejtojë Erdall Zasella, i cili do të jetë i shoqëruar nga Florim Jakupi dhe Pashtrik Burniku.

Delegimet e plota mund t’i ndiqni mëposhtë:

Postime të ngjajshme
Sport

Werder Bremen konfirmon një rast me COVID-19 në skuadër

Sport

ZYRTARE: Publikohet renditja e re e FIFA-s, kjo është pozita e Kosovës

Sport

Trajneri spanjoll drejton Kosovën për ndeshjet ndaj Malit të Zi dhe Suedisë

Sport

“Cima” ka një dedikim për Munishin dhe lojtarët