Sport

Mësohen datat e El Clasicos për sezonin e ri 2021/22

Shorti për sezonin e ri të La Ligas 2021/22 është hedhur para pak çastesh, ku janë mësuar edhe dy ndeshjet e El Clasicos.

Klasikja e parë e sezonit të ri do të zhvillohet në stadiumin ‘Camp Nou’ më 24 tetor, në xhiron e 10-të.

Kurse ndeshja e dytë në La Liga mes Real Madrid dhe Barclonës në ‘Santiago Bernabeu’ zhvillohet më 20 mars të vitit 2022.

Kujtojmë që sezoni i ri i La Ligas nis nga data 15 gusht.

Postime të ngjajshme
Sport

Napoli mposht bindshëm Bayernin në kuadër të miqësoreve para-sezonale

Sport

Liverpool gati kontrata e reja për 6 yjet e tyre, disa nuk janë në listë

Sport

Zyrtare: Rahoveci prezanton përforcimin e ri i cili vjen nga Llapi

Sport

Zyrtare: Futbollisti shqiptar largohet nga Prishtina