Sport

Mesfushori nga Kosova shënon gol të jashtëzakonshëm nga gjuajtja e lirë, skuadra e tij e krahason me legjendën braziliane Juninho

Futbollistët shqiptarë po vazhdojnë të jenë protagonist për skuadrat e tyre nëpër kampionatet më të mira evropiane.

Mesfushori i talentuar nga Kosova, Kastriot Imeri së fundmi e ka shpëtuar skuadrën e tij Servette nga humbja në mesjavë, falë një goli të jashtëzakonshëm.

Servette ishte duke humbur nga Zurichu me rezultat 2-1, derisa Imeri shënoi në fundin e ndeshjes nga gjuajtja e lirë për rezultatin përfundimtar 2-2.

Ishte një gol i jashtëzakonshëm nga mesfushori ferizajas, i cili rrallë shihet në fushat e futbollit.

Servette ka bërë një krahasim interesant në llogarinë e tyre në Twitter, duke e krahasuar golin e Imerit me atë të legjendës braziliane të Lyonit, Juninho Pernambucano.

“12 vite më vonë… Kastriot Imeri bëje përsëri… Nuk është keq”, ka shkruar Servette në llogarinë e tyre në Twitter.

Klubi zviceran ka bashkuar dy golat, atë të Juninhos me fanellën e Lyonit ndaj Barcelonës dhe atë të Imerit ndaj Zurichut, ku dallimi është shumë i vogël.

Postimi i Servettes është bërë viral në rrjetet sociale, pasi është shpërndarë jashtëzakonisht shumë.

Postime të ngjajshme
Sport

U rrit në La Masia, rrëfehet Balliu: Ja pse u largova nga Barcelona

Sport

Carabao Cup kthehet me tri sfida, vëmendja në "Stamford Brigde"

Sport

Veprim i mirë nga Rashica, viziton Ambasadën e Kosovës në Britani të Madhe

Sport

Sot zhvillohet ndeshja e Superkupës Kosovë-Diasporë, Llapi – Kosova Düsseldorf