EURO 2020

Mesazhi emocional i Granit Xhakës për Zvicrën para ndeshjes kundër Spanjës

Granit Xhaka nuk do të mund ta ndihmojë Zvicrën në ndehsjen e sotme ndaj Spanjës.

Futbollisti nga Kosova është i pezulluar për një ndeshje pas kartonit të verdhë në ndeshjen e kaluar ndaj Zvicrës.

Me këtë rast, ai është shprehur i zhgënjyer.

Në rrjetin social “Instagram”, ai ka publikuar një mesazh për bashklëlojtarët e tij.

Postimi i plotë i Xhakës:

“Me zemër te thyer që nuk do të mund të luaj nesër, por kam besim të plotë që do ta kryejmë punën. Çfarë kemi në skuadër është e veçantë dhe do të shkojmë e të japim absolutisht gjithçka që të vazhdojmë të krijojmë histori”.

Postime të ngjajshme
EURO 2020

Pesë lojtarë që vlera e tyre u rrit dukshëm pas paraqitjeve fantastike në Euro 2020

EURO 2020

Pritja e tij e stolisi Italinë me trofeun e “Euro2020”, Donnarumma tregon pse nuk festoi pritjen e penalltisë

EURO 2020

Jorginho tregon përse zgjodhi Italinë para Brazilit

EURO 2020

Skuadrat dhe lojtarët me statistikat më të mira në Euro 2020