Sport

Merret vendimi për derbin e madh, ja ku do të zhvillohet ndeshja Drita – Gjilani

Derbi më i madh lokal në futbollin kosovar, Drita – Gjilani pritet që të zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Kjo ndeshje luhet më 26 shtator dhe i takon xhiros së gjashtë së Superligës së Kosovës në futboll.

Ndeshja do të luhet në Prishtinë pasi që stadiumi i qytetit në Gjilan nuk i plotëson kushtet për zhvillimin e derbit pasi që është duke u riparuar.

Lajmi konfirmohet nga burime të sigurta të “Radio Star Gjilan”.

Në këtë edicion për shkak të masave anti-Covid po lejohen vetëm 5 përqind e publikut në stadiume.

Drita në derbin ndaj Gjilanit është skuadër nikoqire.

Këto skuadra në këtë edicion e synojnë titullin kampion.

Postime të ngjajshme
Sport

U rrit në La Masia, rrëfehet Balliu: Ja pse u largova nga Barcelona

Sport

Carabao Cup kthehet me tri sfida, vëmendja në "Stamford Brigde"

Sport

Veprim i mirë nga Rashica, viziton Ambasadën e Kosovës në Britani të Madhe

Sport

Sot zhvillohet ndeshja e Superkupës Kosovë-Diasporë, Llapi – Kosova Düsseldorf