Trajneri i Arsenalit, Mikel Arteta, ka konfirmuar të ardhmen e lojtarit Granit Xhaka.

Zvicerani supozohej se do nuk do të jetë pjesë e ‘Gunners’ stinorin e ardhshëm, mirëpo një gjë e tillë është larg realitetit.

Mesfushori ishte i lidhur gjatë këtij afati kalimtar për një kalim të mundshëm në klubin italian AS Roma.

Megjithatë, Arteta ka thënë se klubi londinez e vlerëson shumë lojtarin dhe ai do të qëndroj aty: “Graniti do të jetë me ne sezonin e ardhshëm. Ai është një lojtar kyç i skuadrës sonë”, ka thënë 39 vjeçari për talkSPORT, shkruan Gazetasheshi.com

Xhaka shënoi golin e barazimit në minutën e 70-të për Arsenalin në humbjen e tyre miqësore 2-1 ndaj Chelseat.

Arsenali do të luajë ndeshjen e parë në Premierligë më 13 gusht ndaj Brendfort.