Lajme

Mërgimtari i vendosi emrin “Vetëvendosje” vajzës

Zakonisht jemi mësuar të dëgjojmë që kosovarët t’i pagëzojnë fëmijët e tyre me emra të personaliteteve të ndryshme të cilat kontribuuan shumë për vendin, por edhe emra të shumë qyteteve shqiptare, ndërsa asnjëherë nuk ka ardhur në mendje ti vendoset foshnjës emir i një partie politike,

Një qytetar ka marrë një vendim shumë të madh dhe vajzës i ka vendosur emrin e partisë politike ‘Vetëvendosje’ parti kjo që ai i beson më shumë.

Vetëvendosje Poposhi tashmë ka mbushur 6 vjeç dhe jeton në Belgjikë.

Postime të ngjajshme
Lajme

LDK-ja përmbys rezultatin e votave me kusht

Lajme

Letra e nëntë vjeçarit nga Kosova drejtuar Joe Bidenit

Lajme

Ministria e Shëndetësisë tregon se si kanë dështuar t’i sigurojnë vaksinat anti-COVID

Lajme

Detaje të reja nga grabitja në KEDS: Personat e maskuar nën kërcënimin e armëve vodhën një shumë të madhe parash