Lajme

Meliza, i thotë PDK-së “Udha e mbarë”

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Këshilltarja a e kreut të AAK-së, Meliza Haradinaj-Stublla, pas votimit për shpërndarje të Kuvendit të Kosovës, ka thënë se kjo është hera e parë që Kosova po shkon në zgjedhje të parakohshme pa dëshirën e PDK-së

Meliza me sa duket është aq e ngazëllyer me ngjarjen e sotme sa që nuk ngurroi të shpreh mllefin ndaj PDK-së duke thënë se është hera e parë që asnjë parti nuk po pranon të bëjë koalicion me partinë e Kadri Veselit.

Dhe e gjithë kjo situatë do të konkretizohet me një PDK në opozitë në legjislaturën e ardhshme.

“Është hera e parë që:- Qeveria bie pa vullnetin e PDK-së;- Kuvendi shpërndahet pa vendosë PDK-ja;- Kosova shkon në zgjedhje pa dëshirën e PDK-së;- Hera e parë që PDK-ja nuk ka me kënd të bëjë koalicion, dhe- Dhe hera e parë që PDK do të mbetet në opozitë! Udha e mbarë!”, ka shkruar ajo në Facebook.

Është hera e parë që:- Qeveria bie pa vullnetin e PDK-së;- Kuvendi shpërndahet pa vendosë PDK-ja;- Kosova shkon në…

Posted by Meliza Haradinaj-Stublla on Thursday, August 22, 2019

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat