Sport

Mediet maqedonase i frikësohen prezencës së Murqit, gëzohen për Rashicën

Mediet maqedonase i kanë dhënë rëndësi të madhe listës së publikuar të kombëtares së Kosovës.

‘Sportmedia’ raporton për listën e Kosovës, duke vënë në qendër të vëmendjes prezencën e Vedat Muriqit në të, transmeton lajmi.net.

Ata thonë se përkundër se është pozitiv në koronavirus, lojtari është grumbulluar, dhe me gjasë deri atëherë do të shërohet nga virusi.

“Lajm i mirë për Maqedoninë është mungesa e Milot Rashicës, i cili mungon si pasojë e lëndimit”, thuhet mes tjerash.

Kosova do të udhëtojë drejt Maqedonisë Veriore më 8 tetor, për gjysmëfinalen e Ligës së Kombeve.

Një fitore në Maqedoni do të thoshte vetëm një hap larg Euro 2020.

Postime të ngjajshme
Sport

Arbnor Morina: Humbëm ndeshjen nga dy gabime

Sport

Nuhiu flet pas fitores ndaj Drenicës, ka disa fjalë për futbollistët e tij

Sport

Tahir Batatina: Iu kam thënë futbollistëve, nëse bijmë në Ligën e Parë…

Sport

Rezultatet e ditës në Ligën e Parë