Sport

Meçi i zjarrtë Joshua – Usyk: Mësohet muaji dhe vendi ku zhvillohet përballja

Anthony Joshua do të mundohet të mbrojë titujt e tij në peshat e rënda WBA, IBF dhe WBO kundër Oleksandr Usyk në muajin shtator të këtij viti.

Kjo përballje siç është mësuar do të zhvillohet në stadiumin e Tottenham Hotspur në Londër, shkruan Demokracia.com.

Sky Sports ka zbuluar se Joshua është në bisedime në lidhje me mbrojtjen e detyrueshme të titujve në arenën me 62 mijë ulëse.

Boksieri britanik do të luftonte ndaj Kubrat Pulevit në qershorin e kaluar, mirëpo ai meç u shty për shkak të pandemisë.

Dyshja më pas luftoi në dhjetor me Joshuan që doli fitimtar.

Postime të ngjajshme
Sport

Zbulohet shuma e transferimit të Rashicës në Premierligë, kjo është shuma që përfiton ish-klubi i tij, Vushtrria

Sport

Mesazhi emocional i Rashicës drejtuar tifozëve të Werder Bremenit pas transferimit në Premierligë

Sport

Lajmi i fundit: Milot Rashica i bashkohet klubit të Premier Leagues

Sport

“Bomba” nga Spanja: Gjiganti evropian arrin marrëveshje me Haalandin, paga e tij javore është e “çmendur”