Sport

Meçi i shumëpritur: Boksieri me origjinë nga Kosova, përballet me boksierin serb

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Boksieri me origjinë nga Kosova, Labinot Xhoxhaj, të shtunën më 5 Tetor e zhvillon meçin e rradhës.

Përballë Xhoxhajt është konfirmuar serbi Predrag Jevtic.

Labinot XHOXHAJ në 12 meçet e para i ka po aq fitore (10 KO).

Në këtë mbrëmje meçi mes Xhoxhajt e Jevtiç do të jetë kryesori, kurse në duelin tjetër profesionist do të jetë protagonist edhe Edmond Zefi, që zhvillon meçin e tretë në karrierë.

Para meçeve profesioniste do të zhvillohen ato të boksit olimpik mes Kombëtares së Kosovës dhe asaj të Zvicrës.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv