Sport

Me tre fanella të nënshkruara, Messi i siguron 50 mijë vaksina

Ylli i Barcelonës dhe Kombëtares së Argjentinës, Lionel Messi, e ka ndihmuar kompaninë për prodhimin e vaksinave kineze Sinovac, raporton “The Guardian”.

Messi me tre fanellat e tij të nënshkruara, ndihmoi kompaninë kineze, Sinovac të blinte 50,000 doza të vaksinës kundër COVID-19.

“Drejtuesit e Sinovac treguan admirimin e tyre për Lionel Messin, i cili na dërgoi tre fanella të nënshkruara”, shkroi Gonzalo Belloso, një ish-futbollist argjentinas, zyrtar i Konfederatës së Futbollit të Amerikës së Jugut.

Messi me këtë gjest ka ndihmuar për vaksinimin e të gjithëve lojtarëve që do të luajnë këtë verë në Kupën e Amerikës, përcjell GazetaBlic Sport.

Marrëveshja me kompaninë kineze Sinovac erdhi pasi Messi dhuroi tre fanella të nënshkruara.

Postime të ngjajshme
Sport

Prishtina e quan ndeshjen ndaj Gjilanit më të rëndësishmen në tetë vitet e fundit

Sport

A do të kthehet Ronaldo në Sporting? Flet Jorge Mendes

Sport

Lista e 10 sportistëve më të paguar sipas Forbes

Sport

Drita apo Ballkani, cili do të jetë klubi i tretë që do të dal në Evropë?