Lajme

“Më thërrasin baci Yll”, flet pasi votoi i riu nga Podujeva që vishet e jeton si i moshuar

Sot po mbahet raundi i dytë i zgjedhjeve lokale në Kosovë, teksa 21 komuna janë në balotazh, ndër to edhe ajo e Podujevës.

Edhe në këto zgjedhje nuk ka munguar prezenca e të ‘famshmit’ Yll Raçi i cili njihet si “Plaku i ri”.

Pas votimit ai tha për ‘Kanal10’ se veshja është traditë e Llapit dhe do ta mbaj deri sa të vdes.

“Është traditë e Llapit e praktikoj sepse me pëlqen sepse kombi ynë është më i miri dhe askush nuk mund të na marr ketë veshje”, është shprehur Raçi.

Po ashtu ai tregoi se qytetarët e Llapit atë e thërrasin edhe si “baci Yll”, por kjo nuk e pengon aspak të riun nga Podujeva.

https://www.facebook.com/watch/?ref=external&v=923033128644641

Related posts
Lajme

Sallahu tregon pse nuk u takua me Hashim Thaçin e Kadri Veselin gjatë vizitës në Hagë

Lajme

A do të lehtësohen masat për festat e fundvitit?

LajmeShow Bizz

Pak orë pasi doli nga spitali, Adriana Matoshi bën një koment në rrjetet sociale

Lajme

Parashikimi i motit për këtë të mërkurë dhe të enjte, temperaturat zbresin nën zero

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *