Sport

Më të paguarit tek Barcelona, pas largimit të Messit

Largimi i Messit nga Barcelona ka bërë bujë në mediat ndërkombëtare.

Largimi i Messit nga Barcelona nuk ka bërë vetëm “bujë” mediale, por edhe ekonomike pasi Barçës do t’i hiqet një “barrë” e madhe ekonomike.

Gjatë vitit të kaluar Messi fitonte rreth 70 milionë euro në vit dhe ishte futbollisti më i paguar tek Barcelona, transmeton lajmi.net.

Pas largimit të argjentinasit, Antoine Griezmann kryeson listën me 21 milionë, i ndjekur nga Memphis Depay me 18 milionë dhe bashkëkombasi i tij, Frankie De Jong me 16 milionë.

Më të paguarit tek Barcelona pas largimit të Messit:
Griezmann: 21 millonë
Memphis 18 milionë
De Jong: 16 millonë
Coutinho: 15 millonë
Dembélé: 15 milionë
Busquets: 14 millonë
Jordi Alba: 12 millonë

Piqué: 12 millonë
Ter Stegen: 9 millonë
Pjanic: 8,5 milionë
Eric García: 6 millonë
Agüero: 6 millonë
Sergi Roberto: 6 millonë
Emerson: 5 millonë
Lenglet: 5 millonë
Braithwaite: 5 millonë
Neto: 5 millonë
Dest: 5 millonë
Riqui Puig: 4 millonë
Pedri: 4 millonë
Ansu Fati: 4 millonë

Postime të ngjajshme
Sport

"Efekti" Berisha rriti vlerën e Prishtinës, tani bardhekaltërit bëhen klubi më i shtrenjtë në Kosovë!

Sport

Batatina i kundërpërgjigjet “Xhebrailave”

Sport

Ronaldo biznesmen i suksesshëm, i ndryshoi jetën 40 mijë njerëzve

Sport

Ish futbollisti i Prishtinës nënshkruan për skuadrën e njohur evropiane