Sport

Më në fund pak “dritë” për Milanin

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Tashmë ka përfunduar takimi ndërmjet Cagliarit dhe Milanit , duel ky në kuadër të xhiros së 19’të në Seria A.

Milani pas disa dështimeve radhazi, sot teknikut Pioli iu është rikthyer buzëqeshja, pasi si mysafir ka arritur ta mposhtë skuadrën e Cagliarit me rezultat final në 0:2, shkruan Reporteri.net.

Serinë e golave në këtë sfidë e hapi sulmuesi i talentuar, Leao, i cili shënoi gol të bukur në minutën e 46;të të takimit, gol me të cilin përfundoi edhe pjesa e parë.

Ndërkaq, golin e dytë dhe të parin për të pas rikthimit në Milan e shënoi, Ibrahimovic në minutën e 46’të të takimit, pas një pasim nga Herandez.

Më poshtë goli i Ibra-s.

<blockquote class=”twitter-tweet” data-lang=”en”><p lang=”en” dir=”ltr”><a href=”https://twitter.com/hashtag/Ibrahimovic?src=hash&amp;ref_src=twsrc%5Etfw”>#Ibrahimovic</a> SCORES his first goal since his return to <a href=”https://twitter.com/hashtag/ACMilan?src=hash&amp;ref_src=twsrc%5Etfw”>#ACMilan</a> <a href=”https://twitter.com/hashtag/CAGMIL?src=hash&amp;ref_src=twsrc%5Etfw”>#CAGMIL</a> <a href=”https://t.co/cC4y5zecEA”>pic.twitter.com/cC4y5zecEA</a></p>&mdash; RainingGoals (@RainingGoals) <a href=”https://twitter.com/RainingGoals/status/1216017697563000840?ref_src=twsrc%5Etfw”>January 11, 2020</a></blockquote>
<script async src=”https://platform.twitter.com/widgets.js” charset=”utf-8″></script>

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv