Sport

Më në fund një lajm i mirë për selektorin e Kosovës Bernard Challandes

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Më në fund një lajm i mirë për selektorin e Kosovës Bernard Challandes, i cili pranoi shumë lajme të hidhura ditëve të fundit për lëndimet e futbollistëve të tij, shkruan Gazetasheshi.com.

Një ‘armë’ më shumë për Kosovën e Challades me ardhjen e Ibrahim Dresheviç, i cili edhe zyrtarisht ka marr pasaportën e Republikës së Kosovës.

Në ambasadën e Kosovës në Holandë, futbollisti është pritur nga ambasadori, Lirim Grajçevci.

22 vjeçarit pritet të debutoi gjatë dy ndeshjeve të muajit shtator, të cilat Kosova i zhvillon përballë Republikës Çeke në “Fadil Vokrri” dhe ndaj Anglisë tri ditë më pas në St Mary’s Stadium.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv